Son Dakika! Şarkıcı Gülşen’den İmam Hatiplilere Skandal Hakaret! Tutuklanarak Cezaevine Gönderildi!

0 114

Geçtiğimiz günlerde İmam hatiplilere yönelik hakaretlerde bulunan Gülşen bugün resmen tutuklandı! Şarkıcı Gülşen hakkında yeni bir son dakika kararı verildi. Gülşen, hakkında başlatılan soruşturma kapsamında bugün evinde gözaltına alındı. Verdiği konserde imam hatip liselilere yönelik sarf ettiği sözlerden dolayı hakkında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” iddiasıyla soruşturma başlatılmıştı.

Sahnedeki kıyafetleriyle ve LGBT bayrağı açmasıyla gündemde olan Gülşen’e Sosyal medyadan çığ gibi tepki gelmişti. İmam Hatip Liselilere yönelik sarf ettiği sözleriyle TCK. 217 kapsamında halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçundan gözaltına alınan şarkıcı Gülşen, tutuklandı. İşte konuyla ilgili son dakika gelişmeleri…

gulsenden-imamhatiplilere-hakaret-07

Gülşen TCK 217 Kapsamında Adliye’ye Sevk Edildi

Konserinde imam hatip liselilere yönelik sarf ettiği sözlerden dolayı “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan hakkında başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan şarkıcı Gülşen, adliyeye sevk edildi.

İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının Gülşen hakkında TCK’nin 216. maddesi kapsamında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan resen soruşturma başlatması ve kolluk görevlilerince mevcutlu şekilde getirilmesi talimatı üzerine harekete geçti.

Gözaltına alınan Gülşen, emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan’daki İstanbul Adliyesine sevk edildi. Şarkıcı Gülşen mahkemenin tutuklama kararın ardınan Bakırköy Kapalı Kadın Cezaevi’ne götürüldü.

Gülşen’den Gelen Birkaç Açıklama

Konu hakkında sosyal medya hesabından açıklama yapan Gülşen skandal ifadeleri espri olarak nitelendirdi. Gülşen, “Uzun yıllardır birlikte çalıştığım çalışma arkadaşlarım ile iş ve çalışma ortamında yapmış olduğum bir espri toplumu kutuplaştırmayı hedefleyen kimseler tarafından öne çıkarılarak yayınlanmıştır. Sözlerimin ülkemizdeki kutuplaştırmayı hedefleyen kötü niyetli kimselere malzeme vermiş olmasından dolayı üzgünüm. İnandığım özgürlüğü savunurken, eleştirdiğim radikal uca kendimin savrulduğunu görüyorum. Videodaki söylemimden rahatsızlık duyan ve incinen herkesten özür diliyorum. Daha başka bir dil bulmalıydım; bulacağım. “ dedi.

gulsenden-imamhatiplilere-hakaret-58

Gülşen’in savcılıkta verdiği ifade de ortaya çıktı. Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen şarkıcı, Miraç adlı müzisyenin ‘imam’ lakaplı olduğunu dikkat çekerek, “Ben orkestrama hitaben ‘beni seyircilerimin arasına omuzlarınızda taşıyın demem üzerine’ bana orkestra arasından ‘seni imam taşısın’ şeklinde cevap gelince bahse konu konuşma Miraç ile aramızda geçti. Bu konuşma konsere katılanlara ya da medyaya hitaben yaptığım bir konuşma değildir. Ben ülkesini seven fırsat eşitliğine inan, kimseyi ayırıp örselemeyen bir sanatçıyım” dedi.

Skandal sözler kullanan Gülşen “Bu kısa görüntü aylar sonra kim tarafından ne amaçla servis edildi bilemiyorum. Ancak provokatif amaçlı servis edildiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı. Şarkıcı “Ben imam hatiplileri ya da ülkemizin bir kısmını kötülemek onlara hakaret etmek amacıyla asla bu konuşmayı yapmadım” diye konuştu.

Meb Hukuki Süreci Başlattığını Duyurdu
Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, “Bir şarkıcının, konserinde imam hatip liselerimizi itham ederek bu camiaya yönelik hakaret ve iftira içeren sözlerinden dolayı kendisini kınıyoruz. Bakanlığımızca söz konusu şarkıcının hakaret ve iftira içeren bu sözlerinden dolayı hukuki süreç başlatılmıştır.” denildi.

Sosyal Medya Ayağa Kalktı!
Skandal sözlere karşı sosyal medya adeta ayağa kalktı. #GülşenTutuklansın etiketi Twitter Türkiye’de kısa sürede birinci oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.