‌Unutulmayanlar: Sihirli Annem Çocuk Oyuncularının Günümüzdeki Hâlleri

0 89

Bir zamanların reyting rekoru kıran ve hâla unutulmayan dizisi “Sihirli Annem” oyuncuları ve günümüzdeki hâlleri.

‘Sihirli Annem’ Dizisi

Sihirli Annem 2003 ve 2012 yılları arasında yayımlanan ve Gamze Özer tarafından oluşturulan Türk yapımı fantastik çocuk dizisidir. Büyükten küçüğe herkesin çok sevdiği bir yapımdır. Konusu ise Betüş (İnci Türkay) isimli bir perinin eşi vefat eden iki çocuk babası Sadık (Şahap Sayılgan) ile evlenmesi sonucunda başlarından geçen binbir türlü maceralardır. Başrolleri İnci Türkay ve Şahap Sayılgan paylaşmıştır.

Büyükten küçüğe herkesin izlediği ve bir zamanların popüler dizisi ilk kez 27 Şubat 2003 tarihinde Kanal D’ de yayımlanmaya başlamıştır. 119. bölümün ardından bazı nedenlerden ötürü Star TV’ye geçmiştir. Dört sezon yayımlandı ve 11 Nisan 2006 tarihinde ekrana gelen 131. bölümüyle sona erdi. 5 yıl aradan sonra 29 Nisan 2011’den itibaren tekrar Star’da yayımlandı. Üç sezon daha yayımlandıktan sonra 10 Mart 2012 tarihinde yayımlanan 240. bölümü ile final yaparak ekranlara veda etti. Toplam 7 sezondan oluşmaktadır. En Yaratıcı Ürün-Marka Geliştirme” ödülü kazanmıştır. Ayrıca Google’nin açıkladığı oranlara göre Google üzerinde en çok aratılan Türk dizileri arasında fantastik, yaratıcı, gizemli ve birçok yönüyle ilk ona girmeyi başarmıştır.

sihirli-annem-oyunculari-659

Sihirli Annem Oyuncu Kadrosu

Betüş (İnci Türkay)

Kimsesiz çocuklar perisi olan Betüş; Dudu ve Taci’nin kızıdır. İki çocuğu olan Sadık adında bir faniyle evlenir. Daha sonra bir küçük peri daha eklenir aileye. Betüş çocukları arasında ayrım yapmaz ve hepsini eşit sever. Sihirlerini yalnızca iyilik için kullanır.

Sadık (Şahap Sayılgan)

Eşine ve çocuklarına bağlı saf ve temiz bir babadır. Değerlerine bağlı olduğu için çocuklarının üstüne fazla düşmektedir.

Dudu Peri (Nevra Serezli)

Betüş’ün annesidir. Çocuklarının kendileri gibi bir periyle evlenmesini istemektedir. İlk bölümlerde iki kızını bu nedenle kocalarından ayırmak için kötü sihirlere ve hilelere başvurmuştur. Ancak sonraki yıllarda bunu kabullenmiştir. En baskın özelliği kıskançlığıdır. Eşi Taci’yi bu nedenle köpeğe çevirmiş ve yanında yaşamaya mahkûm etmiştir. Aslında iyi kalpli olmasına rağmen kabuğu farklıdır.

Çilek (Zeynep Özkaya)

Betüş ve Sadık’ın evlatlık kızıdır. Peridir. Çok haylaz ve yaramaz bir çocuktur. Maceradan maceraya atlar.

Taci (Metin Serezli)

Dudu’nun kıskançlıkla köpeğe çevirdiği eşidir. Dudu’nun aksine damarlarını sever ve kızlarına saygı duyar. Sürekli, köpek gibi görünmekten mutsuzdur.

Perihan (Gül Onat)

Periler heyeti başkanı olan Perihan bir iyilik perisidir. Dudu’nun en samimi arkadaşıdır. Ancak Dudu onu Taci’den kıskandığı için sürekli problem yaşarlar.

Eda (Defne Joy Foster)

Deli dolu oldukça akıllı ve çılgındır. Betüş’ün kardeşidir. İlk bölümlerde annesine kötü sihirlerde yardım eder. Çünkü Betüş’ü kıskanıyor ve o da Betüş gibi mutlu olmak istiyordur. Sonra kendisi de bir fani olan Yavuz’a aşık olunca o da annesiyle mücadele etmeye başlamıştır. Eda karakterini canlandıran oyuncu Defne Joy Foster 2 Şubat 2011’de hayatını kaybettiği için dizinin 5. sezonundan itibaren dizide yer alamamıştır. Ölümsüz bir peri olan Eda geldiği yere yıldızlara geri dönmüştür. Dizide unutulmamış, özlemle anılmıştır.

Cem (Buğra Özmuldur)

Betüş ve Sadık’ın oğludur. Kız kardeşleriyle geçinemeyen bir abidir. Ancak ilerleyen yıllarda daha anlayışlı biri olmaya başlar.

Ceren (Gizem Güven)

Betüş ve Sadık’ın kızıdır. Çok akıllı bir kızdır. Gençliğinde babasıyla sorunlar yaşar ancak ailesine oldukça bağlıdır.

Tuğçe (Damla Ersubaşı)

Cem’in aşık olduğu genç kızdır. Aynı zamanda okuldan arkadaşıdır. Çilek ve Ceren başta sevmese de sonradan severler.

Toprak (Jennifer Boyner)

Eda’nın kızıdır. Çilekle hem kuzen hem de yakın arkadaşlardır.

Sihirli Annem Çocuk Oyuncularının Günümüzdeki Hâlleri

Ceren (Gizem Güven)

Sihirli-annem-cocuk-oyuncularin-gunumuzdeki-halleri-98

Dizide Betüş ve Sadık’ın kızı olan ve abisiyle sürekli kavga eden Ceren’in yıllar sonraki görünümü. Güzelliğinden bir şey kaybetmemiş

Çilek (Zeynep Özkaya)

Sihirli-annem-cocuk-oyuncularin-gunumuzdeki-halleri

Afacan bir çocuk olan Çilek aynı zamanda küçük bir periydi. Yıllar içerisinde şirinligini ve afacan ifadesini korumuş

Cem (Buğra Özmuldur)

Sihirli-annem-cocuk-oyuncularin-gunumuzdeki-halleri-09

Kız kardeşleriyle geçinemeyen bir abi olan Cem, yıllar sonra çok değişmiş. Verdiği kilolar iyi bir görünüme sahip olmasını sağlamış.

Toprak (Jennifer Boyner)

Sihirli-annem-cocuk-oyuncularin-gunumuzdeki-halleri-058

Eda’ nın minik kızının yıllar içindeki değişimi dudak uçuklattı! Hâla şirin ifadesi değişmemiş. Yıllar içinde çok güzelleşmiş minik oyuncu.

Tuğce (Damla Ersubasi)

sihirli-annem-oyunculari-68695

Cem’in okuldan arkadaşı aynı zamanda sevdiği kız olan Tuğçe, zaman içerisinde imajını değiştirmiş ve hâla güzelliğini koruyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.