Son Dakika! Yks Üniversite Tercih Sonuçları Açıklandı mı? Ösym Yerleştirme Sonuçlarını Ne Zaman Açıklayacak? Yks Tercih Sonuçları Bugün Açıklanacak mı? 2022 YKS Tercih Sonuçları Sorgulama Ekranı

0 60

Yks Tercihleri 5 Ağustos’ta Bitti

YKS yerleştirme sonuçları ÖSYM sonuç sayfası üzerinden ilan edilecek. Sınava katılan ve elde ettikleri puanlarla üniversite tercih işlemlerini yapan adaylar sonuçlar için gelecek açıklamayı bekliyor. Peki, YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM YKS tercih sonucu sorgulama ÖSYM sonuç sayfası üzerinden nasıl yapılacak?

osymsinavsnc

Üniversite tercih işlemlerinin tamamlanmasının ardından adaylar istedikleri bölümleri tercih etmiş ve sonuçlar için ÖSYM’den gelecek açıklamayı beklemeye başlamıştı. Sonuçların erişime açılmasının ardındansa gözler kayıt işlemlerine çevrilecek. Peki, sonuçlar hangi tarihte açıklanacak, kayıtlar ne zaman olacak?

YKS 2022 yerleştirme sonuçlarına https://sonuc.osym.gov.tr üzerinden erişim sağlanabilecek ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün tarafından yapılan açıklamaya göre 2022-YKS tercih işlemleri 27 Temmuz 2022 tarihinde başladı. Tercih süreci 5 Ağustos tarihinde bitti.

2022 Üniversite Yerleştirme Sonuçları Zaman Açıklanacak?

ÖSYM YKS tercih sonuçları için henüz tarihi açıklamadı. Geçtiğimiz yıl tercih süreci 20 Ağustos’ta sona ermişti. Sonuçlar ise 31 Ağustos‘ta ilan edilmişti. Üniversite kayıt tarihlerinin 22 Ağustos’ta başladığı düşünülerek YKS tercih sonuçlarının gelecek hafta içersisinde açıklanması bekleniyordu.

SON DAKİKA:

2022 YKS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Binlerce adayın gözü son dakika açıklamasındaydı. Beklenen 2022 YKS tercih sonuçları 15 Ağustos’ta sabah saatlerinde ÖSYM’den geldi. Böylece binlerce aday, üniversite eğitimi alacakları okulları öğrenmiş oldu. Sonuçlar; sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile sorgulanabiliyor.

Yks Tercih Sonuçlarına İlişkin Sorgulama Ekranı İçin TIKLAYINIZ

YKS tercih sonuçları için ÖSYM açıklama yaptığı andan itibaren, yukarıdaki bağlantı aracılığıyla TC kimlik numarası ve şifre ile sorgulama yapabilirsiniz.

Yks Tercih (Üniversite Yerleştirme) Sonuçlarına Nasıl Bakılır?

YKS 2022 yerleştirme sonuçlarına https://sonuc.osym.gov.tr üzerinden erişim sağlanabilecek. Yaptığı tercihlerden birine yerleşen adaylar, kazandığı okulu ve fakültesi ÖSYM sistemine giriş yaparak öğrenebilecek.

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 22-26 Ağustos 2022 ve elektronik kayıtlar ise 22-24 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacağından; sonuçlar, daha öncesinde açıklanmış olacaktır.

2022 Üniversite Kayıtları Ne Zaman?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 22-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacak. Adaylar için elektronik kayıt tarihleri ise 22-24 Ağustos 2022 tarihleri arasında olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.