Sancaktepe Belediyesi'nden Pratik ve Zekice Tasarlanan Sosyal Mesafe Bankı | Kuytu Köşe - Sosyal İçerik Köşesi

Sancaktepe Belediyesi'nden Pratik ve Zekice Tasarlanan Sosyal Mesafe Bankı


Korona (Corona) virüsü ile birlikte ülkece yeni bir düzene geçtik. İnsanlar ile ilişkilerimize tedbirler çerçevesinde sosyal mesafe kavramını araya soktuk. Sosyal mesafe konusunda da yaratıcı çözümler geliştiriyoruz. Maske kullanmak, insanlar ile 1 metre mesafeli durmak, el temizliğine dikkat etmek, sık sık kıyafetlerimizi yıkamak gibi virüse karşı sosyal mesafe ve sağlık önlemlerini aldık. Sizinle sosyal mesafe kuralına yeni çözüm olacak ilginç bir yöntemi paylaşmak istiyoruz. İstanbul Sancaktepe Belediyesi'nin sosyal mesafe için tasarladığı bankları görünce çok şaşıracaksınız ve cidden tedbir konusunda o kadar güzel bir çözüm bulmuşlar ki...
Bankların ortasına çiçek koyarak sağ ve sol alanlarını oturma bölümü olarak ayırmışlar. Böylece banklarda iki kişinin arasında 1 metre mesafe ve çiçek olacak.

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü twitter hesabından sosyal mesafe amaçlı yaptıkları zekice tasarlanan bankları gösteren bir tweet attı. "Banklarımızı sosyal mesafeli, gönülden mesafesiz olarak tasarladık. Sizce nasıl olmuş?" yazarak paylaştığı işte o tweet:


Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü'nün Tweeti

Başkanın paylaşmış olduğu tweete buradan ulaşabilirsiniz.

Sancaktepe Belediyesi tarafından yapılan, Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü'nün twitter üzerinden  paylaştığı sosyal mesafe bankının görüntüsünü sizinle paylaşıyoruz...

Sancaktepe Belediyesi Sosyal Mesafe Bankı

Pratik bir yöntem ve zekice çözüm olarak dikkatleri üzerine toplayan, çok yaratıcı bir fikir olan bu bank diğer belediyelere de örnek olacak gibi gözüküyor. 

Sosyal mesafe kuralları konusunda gerekli önlemleri almayı ihmal etmeyelim. Maskesiz sokağa çıkmayalım. Selamlaşmalarımızı elimizi kalbimize götürerek yapalım. Kapalı ortamlarda sosyal mesafemizi koruyalım. El temizliğimizi daha da sıklaştıralım. Kıyafetlerimizi yüksek derece yıkayalım. Ayakkabılarımızı eve geldiğimizde havalandıralım. Koronavirüs (Covid-19) konusunda ülkece verdiğimiz örnek mücadelemizi sürdürelim ve işimiz olmadığı zamanlar evde kalmaya gayret edelim.

Allah'ın izniyle müsibetleri atlatacağız ve daha güzel günleri, daha iyi günleri daha sağlıklı günleri, daha refah içinde ülkemizi göreceğiz.

Yorum Gönderme

2 Yorumlar

  1. Çok iyi olmuş tasarım ve düşünenin eline sağlık

    YanıtlayınSil
  2. Ortada semaver çay olsa iyi olurdu ama nezaketen çiçek koymuşlar o da kibar durmuş yani. Güzel düşünce için teşekkür ederiz belediye başkanı Şeyma hanıma 😊

    YanıtlayınSil