Havamıza, sularımıza ve doğamıza sahip çıkalım ! | Kuytu Köşe - Sosyal İçerik Köşesi

Havamıza, sularımıza ve doğamıza sahip çıkalım !Her birimiz biliyoruz ki; Ülkemiz olmak üzere tüm dünyayı barındıran büyük bir sıkıntının içerisindeyiz. “Hava, Su ve Doğa” Kirliliği; Her ne kadar önüne geçmeye çalışıp, genel olarak tedbirler alsakta daha da kötüye sürüklendiğimizi farkedebiliriz. Ciddi manada bizleri, canlıları, sağlık açısından ve de hayat şartları açısından büyük tehdit eden bir durum.


Kentsel atıklarımız ve diğer atıklarımız vs. olmak üzere bilinçli bir şekilde ayırmalı ve aynı zamanda görüntü kirliliği açısından da dikkat etmeliyiz Tedbirlerimizin karşılığı ise oldukça güzel bir görünüm, temiz alanlar, denizlerimiz ve bolca oksijen! 

Çevremiz için atıkları sokak köşelerine değilde çöp atılması için konulan çöp konteynırlarına atabiliriz. Çöplerimizi atarken, cam, plastik, metal, kağıt v.b şeyleri ayrı muhafaza ederek, evsel atıklardan bağımsız Geri Dönüşüm Konteynırlarına atmalıyız. Aynı şekilde kara sularımız açısındanda çevreye atılan atık faktörleri ve suya atılan atıklar ciddi anlamda canlı kaybına ve kirliliğe sebep olmaktadır. Sularımızada sahip çıkmalı, kuraklığın önüme geçmeliyiz.

Gelelim hava kirliliğine, araba egzozları ve de fabrikaların dumanları tarafından oluşan kirlilik o kadar fazlaki; Bu konuda da oldukça dikkatli ve bilinçli olmalıyız. Yeni çıkan elektrikli otomobiller ve fabrikalarda kullanılan hava filtreleri yaygınlaşırsa, kullanımı zorunlu hale getirilerek daha temiz bir yeryüzüne kavuşabiliriz. İnşallah yerli elektrikli otomobilimiz seri üretimi geçtiği zaman bu konuda öncü olacaktır.
Canımızı ve dünyamızı tehlikeye atmaktan kaçınalım. Gerekirse el ele verelim ve üstesinden gelelim.
“Sağlıklı bir yaşam için hep beraber el ele"
Sıfır atık ile daha güzel yarınlara...

Yorum Gönderme

0 Yorumlar