Depresyon Dönemlerinde Okunması Gereken 6 Kişisel Gelişim Kitabı Önerisi | Kuytu Köşe - Sosyal İçerik Köşesi

Depresyon Dönemlerinde Okunması Gereken 6 Kişisel Gelişim Kitabı Önerisi


Depresyonda olduğumuz zamanlar rahatlatıcı şeyler arayışına gireriz. Motive olmaya ve rahatlamaya ihtiyacımız vardır. En rahatlatıcı dostlarımızdan biri olan kitapları okumak depresyon halimizi bi nevi olsa da unutturacak önemli aktivitelerdendir. Sizlere, sizi motive edip olumsuz düşüncelerden kurtarabilecek, depresyon döneminde iyi geleceğini düşündüğümüz kişisel gelişim konulu 6 kitap önerilerimizi liste halinde sunuyoruz.

1. Evinizdeki Terapist: Düşüncelerinizi Değiştirecek Duygularınıza Hakim Olmanın Yolları

Yazar: Dennis Greenberger ve Christine A.

Kolay anlaşılan dili ve pratik aktiviteleri ile kaygılarınızdan ve çoğu soruna eşlik eden olumsuz düşüncelerizden arınmak istiyorsanız bu kitap size göre.

2. Hayatı Yeniden Keşfedin
Yazar: Jeffrey E. Young

Hepimizin kendisi ile alakalı olumsuz şemaları vardır.
11 farklı olumsuz şemadan bahseden bu kitap, bahsedilen olumsuz şemaları yenmemiz için bizlere gereken önerileri veriyor.
Kitapta bahsedilen şemalar; Terk edilme, güvensizlik, bağımlılık, dayanıksızlık, sosyal izolasyon, duygusal yoksunluk, kusurluluk, başarısızlık, haklılık, yüksek standartlar, boyun eğicilik.

3. Motivasyon Rehberi: Erteleme Bagimlilik ve Tembellik Psikolojisi
Yazar: Roman Gelperin

117 sayfadan oluşan bu kitapta 15 değerli bilgiden bahsediliyor. Harekete geçmek istiyor ama kendinizi motive edemiyorsanız bu kitap size göre.

4. Özgüveni Keşfedin
Yazar: Melaniel Fennell

Çevirmen: Miray Şaşıoğlu, Nihan Azizlerli

Eğer panik atak, düşük özgüven ve saygı
yeme bozukluluğu, depresyon ve herhangi bir bağımlılığınız varsa bu kitap sizin yol göstericiniz olabilir. Kitapta Bdt (Bilişsel Davranışçı Terapi) tekniği kullanılıyor.

5. Vazgeçebilmek
Yazar: Guy Finley

İnsanlara karşı hayır diyemiyorsanız, suçluluk duygularınızdan arınmak hayata daha olumlu ve mutlu bakmayı ögrenmei istiyorsanız bu kitap size göre.

6. Birlikte İyi Hissetmek: Sorunlu İlişkileri Yoluna Koymanın Sırrı
Yazar: David Burns

İnsanlarla daha iyi nasıl ilişki kurarım ? Duygularımı nasıl ifade ederim ? Nasıl aramızdaki sorunları daha kolay çözebilirim ? Öfke fobimile nasıl başa çıkabilirim ? Karşıdaki insanla nasıl etkili iletişim kurabilirim ? gibi sorularınız varsa bu kitap size yol göstericek.

Daha çok kitap tavsiyesi almak istiyorsanız içeriğin alt kısmındaki "Abone Ol" yerine mail adresinizle kayıt olabilir, içeriklerden anında maille haberdar olabilirisiniz. Tavsiye ettiğimiz kitapları okuduğunuz zaman size kattığı duyguları ve faydaları yorumla birlikte içeriğimizin altında belirtebilirsiniz. Ayrıca daha çok kitap önerileri paylaşmamızı istersenizde, bunu da yorum bölümüne belirtebilirsiniz. Keyifli okumalar..

Yorum Gönderme

0 Yorumlar