Sıfır Atık İle Geleceğe Değer Katma Vakti !

Sıfır AtıkSıfır Atık, kullanılan tüm ürünlerin geri dönüşümünü sağlayabilmek amacıyla, atığa neden olan etkenlerin gözden geçirilerek yapılan milyonlarca israfın önüne geçmek için atıkların toplanması felsefesidir. Birçok firmanın, okulların, çevre kuruluşlarının, hizmet kurumlarının ve devlet organlarının yürütmekte olduğu projeler kapsamında tüm yurtta sıfır atık projeleri yürütülmektedir. 
             Şuan yürütülmekte olan en büyük proje ise atık kutuları projesidir. Ayrı ayrı toplanan atıklar toplatılarak geri dönüşüme gönderilmektedir. Sizde evlerinizde atıkları ayırarak projeye destek olabilirsiniz.  
             Atık atılımlarının azaltılması ve kaynak kullanımlarının en düşük seviyeye indirilmesi, meydana gelen atıkların çevreye verdiği zararları en düşük seviyelere indirilebilecek düzeyde yönetilmesi, ülke ekonomik durumuna tekrardan kazanım sağlanması dayanmakta olan yönetim hedefidir. Sıfır atık sistemi içine dahil olacak kişiler, şirketler ve tesislerin aşağıda bulunan maddeler konusunda özveride bulunması da gerekmektedir. Bu atıkları nasıl saklanacağını, ne zaman teslim edileceğini ve nasıl yok edileceğini bilmek önemlidir.  

Sıfır Atık hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz : https://sifir-atik.blogspot.com/  adresini ziyaret edebilirsiniz.  Ayrıca Sıfır Atık Yönetmeliği'nede burdan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

12 Adımda Yeni Bir Sen Olmaya Var Mısın?

Günlük hayatta kullanmamız gereken kelimeler...

Eski Türkiye'de Yaşadığım Bazı Rezillikler