Güneydoğu'da Bir Destan Yatıyor 2

  Bağlıca taburundan çıktık yola sınırına en yakın bölük Kayatepe sonra Kavakpınarı ve Son olarak Cüdi Dağının karşı yamacı Yüksektepe üs bölgesine geldik.Orada pkk ile girdiği çatışmada merminin isabet etmesi sonucu burnunun ucu kopmuş bordo bereli kıdemli astsubay komutanımızın emrine girdik..
  Zamanla Asker komutan ilişkisinden ziyade Abi kardeş olduğumuz komutanımızla Görev gereği kobra zırhlısıyla 90-95 yılları terörün en azgın zamanı baskın yiyen karakolları gezme imkanı bulduk..
  Şu bir gerçek ki söylemeye haya ediyorum fakat bizleri hergün 10 şehit 20 şehit kelimelerine alıştırmışlar.Fakat ateş düştüğü yeri yakar o her ocakta bir yıkım söz konusu.
  Bizler şehit vermemisiz Şehit et diye askerimizi eli kınalı mehmetlerimizi pkk azgın katillerine yem etmişiz..90 -96 yılları arası baskın yiyip yüzlerce şehit verdiğimiz karakolları resmen kolay yem olsunlar diye vadi ve dere yataklarına inşa edilmiş..Pusuda baskında kurtulma şansları yok ve öylede olmuş hala ilistire çevirilmiş duvarlarında kan izleri mevcut..

   10 a yakın karakol gezdik hepsinde defalarca yapılan baskınlarda şehit sayısı ondalık rakamlarla telaffuz ediliyor..En kötüsü o ortamda o çaresizligi ve umutlarının tükendiğini ve geride bıraktıklarına vedayı hissetmek.Çünki öleceksin Yol yok destek yok Seni orada ölmeye mecbur kıldılar..

 Güney Doğuyu yaşamayan bugünün ve bu trajedinin farkına varan mevcut iktidarın kıymetini bilemezler.Şimdi hakim tepelere kurulan kalekollara Pkk nın ABD yapımı tow füzesi bile işlemiyor
Ayrıca Çevre gözetlemeyi robotik silahlı kollar yapıyor bir kalleş kanasçıya av olma ihtimalinizde yok.Üstelik içerdekiler 2 aylık temel eğitim alan acemiler değil profesyonel kelle avcıları..

  Dikkat çekmek istediğim sadece Geçmiş ve günümüz arasında elimizde olan imkanların kıymetini anlamamızdır.Geçmiş ihanetleri konu alarak bugünün önemini daha da iyi anlayabiliriz kanaatimdeyim..Bir sonraki makalemizde siz değerli kardeşlerimle milletçe haberdar olmamız gereken daha bir çok konuya yer vereceğiz ..Hoşcakalın

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

12 Adımda Yeni Bir Sen Olmaya Var Mısın?

Günlük hayatta kullanmamız gereken kelimeler...

Eski Türkiye'de Yaşadığım Bazı Rezillikler